چسب بلوک هبلکس

AAC Block Adhesive

چسب هبلکس چیست؟

چسب هبلکس ملات خشک آماده ی مصرف است  که جهت تسطیح سطوح داخلی و خارجی دیوارها و همچنین برای هموار کردن به کار می رود تا به کمک آن برای اجرای نمای ساختمان یک زیر سطح هموار و مطلوب درست شود. این چسب قدرت چسبندگی بسیار بالایی داشته و فقط با افزودن آب می توان آن را برای مصرف آماده کرد. چسب هبلکس دارای مقاومت بسیار زیادی است.

بلوک هبلکس
چسپ مخصوص بلوک هبلکس

چسب بلوک سبک هبلکس

در سیستم های تولیدی بتن هوادار اتوکلاو شده، برای اینکه کیفیت را افزایش دهند و همچنین برای راحتی نصب از چسب بلوک هبلکس استفاده می شود. این چسب که به صورت ملات است در کیسه های ۲۰ کیلوگرمی موجود است و از طریق تکنولوژی پیشرفته و به صورت خشک و آماده و مطابق با استانداردهای روز در ایران تولید می شود. اندازه ملاتی که باید برای بلوک های هبلکس استفاده شود حدود ۲_۳ میلیمتر است. لایه به کار رفته موجب می شود که نصب قطعات با سرعت بالاتری انجام شود و از هدر رفتن دما جلوگیری شود. چسب بلوک هبلکس که با نام چسب بلوک سیپورکس نیز معروف است، یک چسب سبک است و ملات خشک آماده مصرف است که انواع بلوک سبک را می توان با کمک آن به هم اتصال داد.

اگر می خواهید استفاده بهتری از این ملات یا چسب هبلکس داشته باشید، بهتر است که آن را با ماله دندانه داری استفاده کنید که دارای عرض مساوی باشد. با کمک این روش سطح صاف و یکنواختی ایجاد می شود که به صورت آماده است و برای مواردی مانند پوشش سرامیک، نرمه و غیره و در کاشی کاری و سنگ کاری می توان از آن استفاده کرد.

خواص چسب هبلکس

چسبندگی

این چسب از قدرت چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است.

مقاومت

چسب هبلکس در مقابل ضربه دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی است.

سهولت در اجرا

دارای قابلیت سرعت اجرای بسیار بالا و سهولت در اجرا می باشد

ترکیبات چسب بلوک سبک هبلکس

مقرون به صرفه

ملات مصرفی یک دیوار بلوک سبک AAC به اندازه یک چهارم ملات مصرفی دیوار آجری است.

عایق رطوبت

در برابر آب و رطوبت دارای مقاومت خوبی است.

موارد استفاده

مناسب برای دیوارچینی با بلوک های سبک گازی و همچنین نصب کاشی و سرامیک

روش مصرف چسب هبلکس

روش تهیه چسب بلوک هبلکس به این صورت است که با در نظر گرفتن ۲۵ درصد از وزن پودر چسب بلوک که می خواهید مصرف کنید باید  آب اضافه کرده و برای مخلوط کردن آن از همزن برقی یا دریل استفاده کنید. پس از اینکه پودر به خوبی زده شد یک ملات همگن و یکنواخت به دست می آید. باید دقت داشته باشید که هنگام اضافه کردن پودر باید آن را به آهستگی به آب اضافه کنید و با همزن برقی یک خمیر یکدست درست کنید. با کمک ماله دندانه دار باید ملاتی که درست شده است را در محل مورد نظر به کار برد. نکته مهم در این زمینه این است که این ملات به دست آمده را می توان حداکثر تا ۱۲۰ دقیقه استفاده کرد.‌

چسب بلوک aac

مشخصات چسب بلوک AAC

حالت فیزیکی این چسب به صورت پودر است و رنگ آن سفید / خاکستری است. این چسب دارای  ۱۱≈PH  می باشد و در آن یون کلر وجود ندارد. این چسب را در بسته بندی اولیه آن تا یک سال می توان استفاده کرد. بهتر است آن را دور از رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید نگهداری کرد. مناسب ترین دمایی که می توان برای نگهداری این چسب به کار برد دمای  ۱۵+ تا ۴۰+ درجه سانتیگراد است.

حفاظت و ایمنی چسب AAC

این چسب در گروه مواد مضری که برای سلامتی انسان خطرناک هستند قرار ندارد اما باید دقت داشت که هرگز نباید این ماده با چشم تماس پیدا کند یا بلعیده شود. اگر این چسب با چشم یا پوست تماس پیدا کرد باید خیلی فوری آن را با آب فراوان بشویید. اگر این چسب بلعیده شود باید خیلی فوری به پزشک مراجعه شود. نکته دیگر در مورد این چسب این است که آتش زا نیست.

بلوک سبک هبلکس

پیام شما می تواند آغاز یک مکالمه سازنده باشد.

برای ما پیام بگذارید. کارشناس ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.