بلوک هبلکس

AAC block

بلوک سبک هبلکس چیست؟

بلوک سبک هبلکس همان بلوک های بتنی ساده هستند با این تفاوت که دارای تخلخل بسیار زیادی می باشند و همین موضوع باعث می شود تا مقاومت بسیار بالایی را در برابر شرایط مختلف داشته باشند. امروزه در بسیاری از موارد ساختمان سازی از بلوک هبلکس استفاده می شود و می توان به نوعی گفت از پرکاربردترین بلوک های بتنی شناخته می شوند. این بلوک ها دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشند که همین ویژگی ها نیز باعث کاربرد بسیار زیاد آن شده اند. 

بلوک هبلکس
خرید بلوک هبلکس

ملات بلوک هبلکس (aac)

بلوک سبک aac محصول جدیدی است که در انواع ساخت و سازهای مسکونی، تجاری و صنعتی کاربرد دارد. این بلوک قابلیت بازیافت دارد و سمی نمی باشد و از آن جا که دارای سلول های هوا در درون خود است سبک وزن می باشد. با این بلوک دیگر نیازی به ملات ماسه سیمان نداشته و به جای آن از چسب مخصوص هبلکس استفاده می شود. با استفاده از چسب هبلکس در هزینه های تان صرفه جویی شده؛ همچنین سرعت دیوارچینی با این بلوک هبلکس بالاتر رفته و در برابر زلزله هم مقاومت بالاتری از خود نشان می دهد. 

مواد تشکیل دهنده بلوک هبلکس

هبلکس از ترکیب پودر آلومینیوم با خلوص بالا،  پودر منیزیم، آهک میکرونیزه، سیلیس و سیمان سفید تشکیل شده است.

آلومینیوم وظیفه ایجاد تخلخل و هوادار  کردن بلوک را بر عهده دارد.

از آهک برای مقاوم کردن بلوک و عایق حرارتی و صوتی ، از سیمان جهت افزایش مقاومت و سیلیس هم به دلیل خاصیت غیرقابل اشتعال بودنش استفاده می شود

مزایای بلوک سبک هبلکس

مقاومت در برابر زلزله

سازه های ساخته شده با بلوک های هبلکس مقاومت بسیار بالاتری نسبت به بلوک های سیمانی و آجری در برابر زلزله دارند.

افزایش سرعت در دیوارچینی

وزن کم و ابعاد بزرگ بلوک های سبک هبلکس باعث می شود سرعت کارگران در دیوار چینی بسیار بالاتر از سایر بلوک های ساختمانی باشد و همچنین ملات مصرفی در سازه نیز با استفاده از این بلوک ها بسیار کمتر خواهد بود.

عایق حرارت و آتش

از آنجایی که هوا عایق دما و حرارت است و بلوک هبلکس دارای حجم بالایی از منافذ هوا می باشد، از نظر مقاومت در برابر آتش سوزی و حریق مقاومت بسیار بالایی از خود نشان خواهد داد.

بلوک سبک

سبکی

بلوک هبلکس از آهک و سیلیس و سیمان و مقدار بسیار زیادی هوا تشکیل شده است. به همین دلیل هبلکس دارای وزن بسیار پایین تری نسبت به سایر مصالح سنتی هستند.

میزان ضایعات کمتر

بلوک های هبلکس با ابعاد دلخواه قابل تولید بوده و همچنین قابلیت برشکاری نیز دارند که این خصوصیت باعث کاهش چشمگیر ضایعات تولید شده در هنگام دیوارچینی است.

عایق دما

دیوار های ساخته شده با استفاده از بلوک سبک به دلیل تخلخل بالایی که دارند عایق دمای خوبی می باشند. به طوری که شاهد کاهش چشمگیری در هزینه های مربوط به سیستم گرمایش و سرمایشی خواهید بود.

سوالات متداول

می توانید سایر سوالات خود را از طریق فرم تماس در انتهای صفحه با کارشناس ما مطرح کنید.

بلوک AAC با جرم حجمی ۵۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب، دارای مقاومت فشاری متوسط بیش از ۲/۵ مگاپاسکال و مقاومت فشاری حداقل بیش از ۲ مگاپاسکال است. 

طبق استاندارد، بلوک سبک هبلکس برای دیوارهای جداکننده و غیر باربر قابل استفاده است و کلیه لوازم مانند کابینت، روشویی، در، پنجره، دکور و… قابل اتصال به دیوار است.  بار نازک کاری از طریق اتصالات به سازه منتقل می شود. 

در نقاطی که نیاز به مقاومت فشاری بیشتر باشد می توان از بلوک هایی با حداقل مقاومت ۴ مگا پاسکال استفاده نمود.

طراحی ساختمان و خواص مصالح به کارگرفته شده در آن، اثر ویژه ای در میزان مصرف انرژی و راندمان انتقال حرارت برای ساختمان های تجاری و مسکونی دارد. 

دیوارها ، سقف ها و کف های ساخته شده از بتن هوادار اتوکلاو شده ترکیبی خلاقانه ازهدایت گرمایی کم و نفوذپذیری کم هوا است. 

خصوصیات عایق حرارتی این محصول، این امکان را برای استفاده کنندگان فراهم می سازد که مصرف انرژی را مدیریت کنند. در نتیجه کاهش هزینه انرژی برای کاربران و مالکان ساختمان، بهبود آسایش زندگی و کاهش تقاضا برای تسهیلات تولید برق را موجب می شود.

با توجه به دقت بالای ساخت (خطا کمتر از ۱/۵ میلیمتر) در صورت اجرای مناسب، دیوار دارای سطح صاف است و به راحتی قابل رنگ آمیزی (رنگ اکریلیک) است. در سطح نمای خارجی نیز انواع نماسازی مشابه گرانولیت یا پلاستر آماده رنگی به صورت مستقیم قابل اجرا است.

درباره بلوک هبلکس بیشتر بدانید:

چسب کاشی یا ملات سیمان

ملات سیمان یک مصالح ساختمانی قدیمی است، که به منظور اتصال کاشی، سرامیک، سنگ و چوب به کار گرفته می شود. کارکرد این مصالح ساختمانی

پیام شما می تواند آغاز یک مکالمه سازنده باشد.

برای ما پیام بگذارید. کارشناس ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.